Διδακτική επίσκεψη στο Ίδρυμα Ορμύλια / Τμήματα Α1, Γ1, Γ2 – 05.12.2023

Την Τρίτη 05 Δεκεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η δεύτερη επίσκεψη του σχολείου μας στο «Ίδρυμα Ορμύλια», στο πλαίσιο βιωματικής εκπαίδευσης αναφορικά με την προληπτική ιατρική, με τους μαθητές των τμημάτων Γ1, Γ2 και Α1 αυτή τη φορά και με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κ. Καρδαρά Δημητρίου, κ. Μανίσογλου Βασιλείου και κ. Σωτηρέλη Καλλιόπης.

Το πρόγραμμα που ακολουθήθηκε ήταν αυτό που έγινε την προηγούμενη εβδομάδα, με την πολύτιμη καθοδήγηση της ευγενικότατης κ. Αγγελικής Τσαούσκογλου και με πληροφόρηση και υπηρεσίες από τους χαμογελαστούς συνεργάτες του Ιδρύματος, από τους Προϊσταμένους του Κέντρου, από τους υπεύθυνους των επί μέρους δράσεων, καθώς και από το ιατρικό προσωπικό.

Οι εντυπώσεις των μαθητών μας και πάλι καταπληκτικές. Αυτό που ομολόγησαν όλοι ήταν ότι αισθάνθηκαν να τους αντιμετωπίζουν με αγάπη και σεβασμό όλα τα μέλη του Ιδρύματος.

Ακόμα μια φορά, λοιπόν, ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε καλή δύναμη και καλή συνέχεια στους συντελεστές αυτού του όμορφου έργου.

Για το προηγούμενο σχετικό άρθρο πατήστε εδώ