Εορτασμός και Παρέλαση 28ης Οκτωβρίου – Σχ. έτος 2023

Με μεγάλη επιτυχία τίμησαν οι μαθητές μας τους ήρωες του 1940, στις 27 Οκτωβρίου 2023.
Η γιορτή μας ξεκίνησε με την παράδοση της σημαίας στη σημαιοφόρο και στους παραστάτες και την απονομή αριστείων και βραβείων στους αριστούχους μαθητές, τους οποίους συγχαίρουμε θερμά και τους ευχόμαστε να συνεχίσουν να στοχεύουν σε κορυφές, να προοδεύουν και να πραγματοποιούν τα όνειρά τους.
Στη συνέχεια, με κείμενα, τραγούδια, προβολές, αλλά και με το θεατρικό «Οι Πιτσιρίκοι» του Ψαθά, οι συμμετέχοντες μαθητές μετέφεραν το ηρωικό πνεύμα του ένδοξου ΟΧΙ στην αίθουσα εκδηλώσεων «Ερατώ» του σχολείου μας.
Κατά την ημέρα της 28ης Οκτωβρίου, παραβρέθηκαν στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου Κεραμωτής ακολουθώντας τη σημαία του σχολείου και παρέλασαν με καμάρι, με την καθοδήγηση του γυμναστή μας, κ. Μανίσογλου Βασιλείου.
Ευχόμαστε με πνεύμα ηρωικό και με υψηλούς στόχους πάντα να πορεύονται όλοι οι μαθητές μας και να συνεχίσουν να τιμούν με το ίδιο ήθος αυτούς που πολέμησαν για την ελευθερία μας.