Προμήθεια ψηφιακού εξοπλισμού από το ΥΠΑΙΘ για την υλοποίηση της εξ αποστάσεως διδασκαλίας

Αγαπητοί γονείς και μαθητές

Το Υπουργείο Παιδείας πρόκειται να προμηθεύσει τις σχολικές μονάδες με ένα μικρό αριθμό ηλεκτρονικών συσκευών (tablets), οι οποίες και θα δοθούν, με προϋποθέσεις και προσωρινά  σε παιδιά, έτσι ώστε να έχουν την δυνατότητα απόκρισης και συμμετοχής στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Όσοι επομένως εμπίπτετε σε κριτήρια όπως π.χ. χαμηλά εισοδήματα, μονογονεϊκές, πολύτεκνες ή ορφανικές οικογένειες, μαθητές με ειδικές ανάγκες κ.α. παρακαλείστε όπως μας γνωστοποιήσετε στο mail του σχολείου (gymkeram@sch.gr) τα προσωπικά στοιχεία του κηδεμόνα και του μαθητή το αργότερο έως την Τρίτη 21.04.20, ώστε να προωθήσουμε συγκεντρωτικά τα αιτήματα.

Να διευκρινήσουμε ότι η επαλήθευση των κριτηρίων που θα δηλωθούν  θα πραγματοποιηθεί  σε επόμενη φάση με διακριτικότητα και εχεμύθεια.

Σας ευχαριστούμε