Bartering bazaar (ανταλλαγή ειδών) – Erasmus+ «BE GREEN WITH PRECYCLING, BARTERING AND ZERO WASTE»

Στις 15 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές του Γυμνασίου Κεραμωτής, στο πλαίσιο δράσεων του εγκεκριμένου Ευρωπαϊκού Προγράμματος με τίτλο «Be Green with Precycling, Bartering and Zero Waste” και με κωδικό 2022-1-PL01-KA210-SCH-000084103, έκαναν ανταλλαγή (bartering) ειδών που είχαν στο σπίτι τους.

Κάθε ένας μαθητής έφερε όμορφα αντικείμενα που είχε στο σπίτι ή στο δωμάτιό του (βιβλία, είδη ρουχισμού, μπιμπελό, παιχνίδια κ.τ.λ.) και πήρε αντίστοιχα σε αριθμό αντικείμενα.

Όλοι οι συμμετέχοντες ενθουσιάστηκαν με τη δράση, καθότι έδωσαν κάτι που πλέον το είχαν βαρεθεί ή δεν το χρειαζόντουσαν και πήραν ένα καινούριο δωράκι για να το πάνε στο σπίτι τους (παρόλο που ήταν μεταχειρισμένο).

Η χαρά όλων ήταν μεγάλη και σίγουρα θα κάνουμε μια παρόμοια δράση σύντομα!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την όμορφη προσφορά τους!