Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης – Ε.Δ.Υ.

ΣΧ. ΕΤΟΣ 2021-2022

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αξιότιμοι γονείς/κηδεμόνες,

Αγαπητοί μαθητές και Αγαπητές μαθήτριες του Γυμνασίου Κεραμωτής.

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολικό έτος 2021-2022 στο σχολείο μας θα λειτουργήσει Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης (Ε.Δ.Υ).

Ο ρόλος της επιτροπής είναι η διερεύνηση, η αξιολόγηση και η υποστήριξη μαθητών και μαθητριών σε θέματα που αφορούν τις εκπαιδευτικές και ψυχοσυναισθηματικές ανάγκες και δυσκολίες τους.  Συνεργάζεται με την οικογένεια για την ομαλή σχολική φοίτηση και τη  διαχείριση των παραγόντων που εμποδίζουν τη συμμετοχή στη μάθηση καθώς και στην πλήρη ένταξη στο  σχολικό περιβάλλον.

Για το σκοπό αυτό στο σχολείο θα παρευρίσκονται κάθε Παρασκευή και ώρες 09:00 έως 13:00, η  Ψυχολόγος κ. Κοβανίδου Σοφία και η Κοινωνική λειτουργός κ. Σαρίδου Μαρία και θα δέχονται τόσο μαθητές/τριες όσο και γονείς κατόπιν συνεννόησης.

Για τους μαθητές/τριες απαιτείται έγγραφη/ενυπόγραφη συναίνεση του κηδεμόνα την οποία θα σας παρέχει το σχολείο.

Επικοινωνία στο τηλέφωνο του σχολείου:  25910 51298

O Διευθυντής