ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 12/9/2024 – Αγιασμός Σχολικού Έτους 2024-2025

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες και αγαπητοί μας μαθητές,
Σας ευχόμαστε ολόψυχα Καλή Σχολική Χρονιά με υγεία και επιτυχίες.

Σας ενημερώνουμε ότι η προσέλευση στο σχολείο για τον αγιασμό θα γίνει την Πέμπτη 12/9/2024 στις 8.15 το πρωί.

Για τους μαθητές που μένουν εκτός Κεραμωτής, το σχολικό λεωφορείο του ΚΤΕΛ θα περάσει το πρωί από τις καθορισμένες στάσεις και τις καθορισμένες ώρες (δηλαδή λίγο μετά τις 7.30 και ως τις 7.45).

Οι μαθητές παρακαλούνται να φέρουν μαζί τους σχολικές τσάντες (και κάποια εφεδρική σακούλα), επειδή θα τους δοθούν τα βιβλία.

Μετά τον αγιασμό, τον διαμοιρασμό σε τμήματα και τη διανομή βιβλίων, οι μαθητές που μένουν εκτός Κεραμωτής θα επιστρέψουν στα σπίτια τους με το σχολικό λεωφορείο του ΚΤΕΛ, το οποίο θα τους παραλάβει από την είσοδο του σχολείου στις 11.00 πμ.

Θα δοθεί στους μαθητές που μετακινούνται εκτυπωμένο προσωρινό ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ. Παρακαλούμε να μη χαθεί και να μην καταστραφεί μέχρι την έκδοση του επίσημου δελτίου. Ευχαριστούμε.

Και πάλι καλή μας αρχή!

Με εκτίμηση,
Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών του Γυμνασίου Κεραμωτής.